Czy jest miejsce, w którym mogę znaleźć dokumentację lub pakiet SDK dotyczący odbiornika Logitech Unifying?

Niedawno kupiłem mysz bezprzewodową, która była dostarczana z odbiornikiem Logitech Unifying Receiver (małym kluczem USB podłączanym do komputera i komunikującym się z myszą/innymi kompatybilnymi urządzeniami (takimi jak klawiatury)).

Chciałem spróbować napisać aplikację na mój smartfon, która udaje mysz i wysyła dane do odbiornika.

Byłem w stanie monitorować dane z magistrali USB za pomocą usbmon i prawdopodobnie mógłbym użyć tego do zhakowania czegoś, ale chciałem wiedzieć, czy mogę znaleźć informacje, których potrzebuję, gdzieś w Internecie bez konieczności samodzielnego ich uzyskiwania.

Spróbuję użyć SL4A na Androidzie, jeśli to pomoże.

7
Michael0x2a 23 luty 2012, 11:25

3 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Kilka informacji znajduje się na blogu Tequals0, a AveryLouie otrzymało także narzędzie Pythona działające z unifying

4
Alexander 16 maj 2012, 16:18

To jest Avery, czyli Tequals0. Klucz USB to mysz/klawiatura USB HID, więc cały ruch, który widzisz, to w zasadzie ogólny ruch HID - jeśli chcesz sparować telefon z kluczem sprzętowym, będziesz musiał emulować ruch bezprzewodowy, a nie ruch USB - który jest generowany przez klucz sprzętowy.

7
user91 2 sierpień 2012, 22:53

Odkryłem kilka dokumentów firmy Logitech w folderze udostępnionym w Dokumentach Google za pośrednictwem ten raport o błędzie Chromium. Dla wygody przekonwertowałem wszystkie pliki doc(x) na pliki PDF i umieściłem je na https://lekensteyn.nl/files /logitech/.

Specyfikacja Logitech HID++ 1.0 dla odbiorników Unifying (pdf) jest bardzo interesująca, opisuje ona Ruch USB (zamiast ruchu bezprzewodowego 2,4 GHz, jak zauważył Avery). Mój artykuł Logitech Unifying for Linux: inżynieria wsteczna i narzędzie do usuwania par opisuje sposób przechwytywania ruchu za pomocą usbmon i QEMU. Zawiera również narzędzia do uczynienia wyjścia usbmon ładniejszym do odczytu (dla tego protokołu).

7
Lekensteyn 28 sierpień 2013, 21:24