Po pierwsze: To pytanie nie jest bezpośrednio związane z programowaniem. Jednak problem istnieje tylko dla programistów, więc i tak staram się znaleźć odpowiedź tutaj, ponieważ być może są inne osoby w tej społeczności, które już go rozwiązały.

Chcę nagrać ekran iPada 2, aby móc tworzyć filmy demonstracyjne aplikacji.

Ponieważ używam danych o ruchu, nie mogę używać symulatora do tworzenia wideo i muszę używać samego iPada.

Widziałem różne strony internetowe, na których omawiano różne metody.

Wydaje się, że każdy ma swoje własne zwariowane rozwiązanie tego problemu.

Moja konfiguracja jest następująca:

Nie ma znaczenia, czy nagranie ma być na Macu, czy na PC.

Moje pytania:

  • Czy można programowo wyłączyć flagę HDCP z poziomu samej aplikacji?
  • HDMI oferuje lepszą jakość niż VGA. Czy pierwsza metoda, którą wymieniłem, będzie działać z moją konfiguracją, mimo że nie mam pełnego łańcucha HDCP?
  • A co z pudełkiem Intensity Extreme? Czy mogę z niego korzystać, a następnie podłączyć się do portu Thunderbolt komputera Mac mini i stamtąd nagrywać?

    Czy port Thunderbolt w mac mini jest dwukierunkowy i nadaje się również do robienia zdjęć? Czy komputer Mac mini HDCP jest zgodny? Jeśli to nie działa, ponieważ moje ekrany nie są zgodne z HDCP, czy zadziała, jeśli uruchomię oprogramowanie do nagrywania, a następnie odłączę ekrany? Czy zadziała, jeśli użyję iPada 2 przez VNC jako ekranu, ponieważ musi być zgodny z HDCP, jeśli wysyła strumienie HDCP?

  • Jeśli muszę wrócić do rozwiązania VGA: Czy adapter VGA będzie odzwierciedlał wszystko, co jest wyświetlane na ekranie iPada 2, czy też muszę zaprogramować specjalny tryb prezentacji, który przesyła wszystko do kabla VGA zamiast ekranu iPada? Czy proponowana konfiguracja przy użyciu VGA2USB będzie wysokiej jakości, czy poleciłbyś inne narzędzia?
  • A co z przewodem Apple Composite AV? Może inne podejście?
5
Etan 13 luty 2012, 18:12

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Postanowiłem użyć Blackmagic Design Intensity Pro wraz z adapterem Apple Digital AV na maszynie z działającym łańcuchem HDCP.

To podejście działało dobrze, przechwytywanie jest możliwe w rozdzielczości 720p, gdy ekran iPada jest wyśrodkowany w przechwyconym wideo. Dlatego przechwytywanie nie odbywa się w pełnej natywnej rozdzielczości ekranu iPada, a czarne obramowania są wprowadzane w celu wypełnienia klatek wideo 720p.

1
Etan 5 kwiecień 2012, 11:56

Opublikowałem informacje o wyświetlaniu wyjścia HDMI HDTV na monitorze bez HDCP. Poszukaj moich postów. Może się przyda. Albo po prostu użyj telefonu komórkowego do nagrania wideo ekranu tabletu, z odpowiednim oświetleniem, niskim współczynnikiem odbicia itp. Nie będzie to 100%, ale może wystarczyć.

0
Alan Carwile 27 kwiecień 2012, 04:46