Dosłownie dopiero zacząłem uczyć się HTML i tworzę podstawową stronę internetową w programie Dreamweaver. Chciałbym wiedzieć, jak mogę utworzyć domyślny arkusz stylów CSS, aby można go było zastosować do wszystkich stron internetowych. Obecnie muszę dokonać zmian w arkuszu stylów na wszystkich stronach, co jest kłopotliwe. Byłbym wdzięczny za kilka referencji / samouczków, jak to zrobić. Dziękuję

0
Spike Lee 24 sierpień 2011, 13:20

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Sugerowałbym utworzenie katalogu css w katalogu głównym twoich stron internetowych (tam, gdzie zwykle znajduje się twoja strona index.html) i dodanie pliku css o nazwie style.css.

Następnie musisz połączyć każdą ze swoich stron z nowo utworzonym arkuszem stylów (style.css) w swojej sekcji:

<link rel='stylesheet' href='css/style.css' type='text/css' media='screen' charset='utf-8'>

To mówi każdej z twoich stron internetowych, aby szukała arkusza stylów (rel='stylesheet') w lokalizacji zdefiniowanej przez 'href' (href='css/style.css'), przy założeniu, że wszystkie twoje pliki znajdują się w tym samym katalogu , Jeśli nie; będziesz musiał wskazać im odpowiednie miejsce w stosunku do ich aktualnej lokalizacji.

Na przykład, jeśli masz folder 'trips' zawierający kilka plików 'index.html, map.html' lub cokolwiek innego, muszą one wskazywać na "href='../css/style.css'.

3
HaaR 24 sierpień 2011, 13:28
Dziękuję. Zacząłem robić badania nad zewnętrznymi/wewnętrznymi arkuszami stylów (nie byłem świadomy tego technicznego terminu) i wydaje się to całkiem proste :D.
 – 
Spike Lee
24 sierpień 2011, 14:02
Ach, właśnie sobie przypomniałem (przepraszam, minęło trochę czasu, odkąd napisałem html od zera z css, ale oprócz referencji relacyjnych możesz także tworzyć referencje statyczne, wykonując /css/style.css (zwróć uwagę na ukośnik na początku, który może sprawić, że wszystko będzie łatwiejsze niż ryzykowanie braku arkusza stylów przez napisanie niewłaściwej ścieżki.
 – 
HaaR
24 sierpień 2011, 18:51
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="class.css" />

Jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na umieszczenie pliku .css na swojej stronie. Jednak z tego, co wiem, trzeba to robić na każdej stronie. Proszę, wyczyść to dla mnie, jeśli wiesz lepiej :).

Oczywiście oznacza to href="[ścieżka do pliku .css]", jeśli twoje pliki znajdują się w innym miejscu.

Mam nadzieję że to pomoże,

Ross.

0
RossDoughty 24 sierpień 2011, 13:32