Właśnie przeniesiono witrynę HTML do ASP.NET MVC 3.

Wygląda na to, że Google ma zaindeksowanych wiele starych stron, np.

http://www.foo.com/bar.html

A teraz to będzie

http://www.foo.com/bar

Chciałbym wymusić trwałe przekierowanie użytkowników i Google do nowej struktury adresów URL. Niektóre z przekierowań nie są tak proste, jak porzucenie .html, więc możliwość dostrojenia ścieżek przekierowań byłaby świetna.

Hostuję na Windows Server 2008 R2, więc jeśli mogę to zrobić przez IIS, to świetnie, w przeciwnym razie nie mam nic przeciwko zaimplementowaniu czegoś w kodzie.

Jakieś pomysły?

Miałem polowanie na Google, ale nie znalazłem niczego, co wydaje się pasować do rachunku.

Dzięki.

0
Mike 6 czerwiec 2011, 13:27
Cześć, czy próbowałeś poprosić Google o ponowne zindeksowanie Twojej witryny? google.com/addurl/?continue=/addurl
 – 
Volkmar Rigo
6 czerwiec 2011, 14:14

1 odpowiedź

Najlepsza odpowiedź

Stworzyłem catch-all trasa i tabela Redirects w Twojej bazie danych. W uchwycie typu catch-all sprawdziłbym, czy istnieje wpis dla żądanego adresu URL w Redirects i przekieruję do nowego adresu URL.

1
Community 23 maj 2017, 13:00
Fajnie, to brzmi jak całkiem niezły pomysł, dzięki. Ustawię dane z pamięci podręcznej, aby zdefiniować trasy przekierowań, np. /Bar.html przechodzi do kontrolera „Bar” i akcji „Index”, a następnie w przypadku wszystkiego, co nie pasuje do rachunku, przekierowuję do kontrolera błędów 404. Dzięki.
 – 
Mike
6 czerwiec 2011, 14:45
Jeszcze jedno - czy wiesz, czy będzie to równoznaczne z permanentnym przekierowaniem 301? Chcę, aby firma Google zdała sobie sprawę, że stare adresy URL nie są już poprawne.
 – 
Mike
6 czerwiec 2011, 14:49