To mój pierwszy temat tutaj. Mam nadzieję, że możesz mi pomóc. Nie wiem, czy ktoś zna Scorma, ale jest to standard dla celów e-learningowych.

Mam aplikację Flex, która komunikuje się z Scorm-API. Kiedy uruchamiam funkcję javascript z fleksa z "adl.nav.request", muszę wykonać funkcję zakończenia, aby to się stało, która rozładowuje cały system, ponieważ ta funkcja aktualizuje plik "imsmanifest.xml". Ten plik xml jest tym razem aktualizowany. Ten plik xml zawiera wszystkie elementy, które są połączone z plikiem index.hml, który uruchamia aplikację Flex. Dlatego jej odświeża. Ale nie chcę, aby moja aplikacja Flex też się restartowała.

Jak mogę to zrobić? Czy ktoś jest ekspertem od scormów?:)

Do widzenia!

2
Mate Gardener 21 czerwiec 2011, 11:22

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Kilka dziwnych rzeczy w twoim pytaniu. Po pierwsze, zerwanie połączenia z LMS w trakcie aktywnego kursu. Po drugie, aktualizowanie pliku IMSMANIFEST.XML, który powinien pozostać statyczny. Po trzecie, wywoływanie adl.nav.request między SCO, gdy chcesz pozostać na tym samym SCO i zachować bieżącą zawartość aplikacji Flex.

Wygląda na to, że naprawdę chcesz jednego kursu SCO (tylko jeden węzeł organizacji w pliku imsmanifest.xml). W przypadku pojedynczego kursu SCO, Zakończenie zwykle następuje na końcu po zaktualizowaniu statusu ukończenia i sukcesu lub jeśli kurs korzysta z wewnętrznego przycisku Zakończ/Zakończ. Czy istnieje wymóg, aby kurs korzystał z sekwencjonowania i nawigacji?

1
Matt Shooks 22 czerwiec 2011, 17:52
Matt dziękuję za odpowiedź. W aktualizacji mam na myśli wywołanie adl.nav.request skierowane na inny item.i powinno być w stanie zrobić kurs scorm 2004 3th edition ze wszystkimi dostępnymi elementami cmi. Chciałem zrobić trochę trudnego rozwiązania, utrzymując aplikację Flex nieodświeżoną, podczas gdy przeskakuję do innego elementu. Dokumentacja aplikacji rusticy scorm mówi, że każdy przykład kontynuacji ald.nav.request powinien następować po zakończeniu. Dlatego chcę zrobić coś, aby mój flex nie był odświeżony podczas wykonywania zmiany elementu (gdy główne okno migocze przez opakowanie js . Mój angielski jest tak czysty, matowy. Sry, jeśli
 – 
Mate Gardener
22 czerwiec 2011, 20:20

Wypowiedzenie następuje, gdy użytkownik odchodzi od dotychczasowej czynności do innej. W rzeczywistości LMS otrzymuje żądanie zakończenia od SCO, gdy jest usuwane z przeglądarki. Nie możesz jednocześnie utrzymywać dwóch aktywnych aktywności. TYLKO jedno działanie musi być aktywne w dowolnym momencie. Nie jest jasne, co rozumiesz przez „nieodświeżony”.

1
FadelMS 23 czerwiec 2011, 00:52
Dziękuję Fadel za wiadomość! Unrefreshed oznacza, że ​​zawartość Flex nie zostanie odświeżona, jeśli nastąpi to zakończenie, a aplikacja pozostanie aktywna w bieżącym stanie, bez ponownego ładowania itp.:)
 – 
Mate Gardener
23 czerwiec 2011, 10:07
Kolego, nie jest to możliwe, ponieważ po rozwiązaniu następuje wczytanie nowej zawartości.
 – 
FadelMS
23 czerwiec 2011, 14:47
Nasze oprogramowanie działa w ten sposób. Otwiera się w nowym oknie. Na głównym index.html działa zawartość flash, ta strona otwiera wyskakujące okienko z aplikacją kursu flex. Dwa swf komunikują się z lokalnym połączeniem. Pierwszy w pliku index.html wysyła dane do lms jak silnik, drugi to odtwarzacz. Jestem z tego powodu bardzo smutny, ponieważ mógłbym zrobić takie wspaniałe lekcje. Planuje połączyć go z nowym silnikiem alternativa3d.
 – 
Mate Gardener
23 czerwiec 2011, 22:53
Może nie używasz odpowiedniego narzędzia do tego, co chcesz zrobić. Zajrzyj na tę witrynę naseelco.com. Posiadają narzędzia, które tworzą kursy w 100% zgodne z SCORM.
 – 
FadelMS
24 czerwiec 2011, 14:32