Mam stronę internetową w sieci. Kiedy wpiszę adres, przeglądarka będzie szukać index.html tego folderu. Jeśli tak nie jest, po prostu wypisze swoją zawartość. Nie chcę, aby przeglądarka wyświetlała zawartość, chcę, aby na przykład pokazywała tylko pustą stronę.

Niektóre z tych folderów przechowują pliki, które są określane jako pliki do pobrania na innych stronach mojej witryny, więc niektóre zawartości folderu muszą być dostępne do pobrania, chociaż nie chcę, aby były widoczne. Aby pobrać konkretny plik, użytkownik musi znać całą ścieżkę. Jeśli są na liście, on/ona od razu wie o wszystkich plikach, które tam mam i dlatego może je pobrać.

Sposób, w jaki to rozwiązałem, polegał na umieszczeniu pustego pliku index.html w każdym z folderów, w których chcę zachować to zachowanie. Ale to dość głupie rozwiązanie. Czy istnieje sposób na polubienie zmiany uprawnień folderu, aby jego zawartość nie była wyświetlana, ale nadal była dostępna do pobrania?

3
dialex 14 sierpień 2011, 18:05

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Wyłącz przeglądanie katalogów przy użyciu .htaccess:

  • Otwórz plik .htaccess
  • Jeśli istnieje wiersz Options Indexes, zmień go na Options -Indexes. W przeciwnym razie dodaj Options -Indexes jako nową linię.

Znajduje się na http:// www.techiecorner.com/

4
dialex 13 styczeń 2014, 20:39

Zależy to od używanego serwera WWW, IIS, Apache itp. Musisz wyłączyć przeglądanie katalogów.

Włącz lub wyłącz przeglądanie katalogów w IIS 7 http://technet.microsoft.com/en-us /library/cc731109%28WS.10%29.aspx

Jak wyłączyć przeglądanie katalogów, APACHE http://www.felipecruz.com/blog_disable-directory-listing-browsing -apache.php

Jeśli nie możesz bezpośrednio edytować konfiguracji, najprostszą rzeczą do zrobienia jest umieszczenie pliku index.html w katalogu, który jest pusty lub przekierowuje w inne miejsce.

2
Samuel Neff 14 sierpień 2011, 20:47
A jak to odkryć? Myślę, że to Apache. Korzystam z hostingu 000webhost.
 – 
dialex
14 sierpień 2011, 18:08
@DiAlex, jako ich wsparcie techniczne, jeśli zapewnią sposób na skonfigurowanie tego. Jeśli nie, dodaj plik index.html do katalogu.
 – 
Samuel Neff
14 sierpień 2011, 20:48