Jak stworzyć stronę beta (testową) używając tego samego folderu webroot i ciastek? Ta witryna beta (testowa) prawdopodobnie znajduje się pod adresem http://beta.example.com lub http://example.com/beta

2
meotimdihia 31 maj 2011, 13:21
1
Jeśli to ten sam webroot, to jest to ta sama witryna. Po prostu nowy vhost wskazujący na ten sam kod. nie ma na to większego sensu.
 – 
dogmatic69
31 maj 2011, 13:26

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Serwer testowy lub „pomostowy” należy skonfigurować całkowicie niezależnie od serwera produkcyjnego. Nie powinieneś nie ponownie używać żadnego komponentu działającego systemu, który obejmuje nawet bazę danych. Wystarczy ustawić kopię systemu produkcyjnego z osobną bazą danych, osobnymi plikami, jeśli to możliwe osobnym (ale identycznym) serwerem.

Celem systemu testowego jest testowanie kodu, który może być błędny i może usunąć wszystkie Twoje aktualne dane, zastrzelić psa i zjeść lunch zakładnik. Ponadto twój system testowy może nie być kompatybilny z systemem produkcyjnym, w zależności od tego, co zamierzasz zmienić w przyszłości.

W związku z tym utwórz nowy wirtualny host w swojej konfiguracji Apache (lub czymkolwiek, czego używasz) i skonfiguruj go dokładnie tak, jak system produkcyjny. Gotowe.

5
deceze 31 maj 2011, 13:28

Metodą, z której korzystam od kilku lat, jest konfigurowanie instancji serwera pomostowego. Mogą to być oddzielne serwery fizyczne lub na tym samym serwerze przy użyciu sprawdzania nazwy hosta. Jednak dobrą praktyką jest posiadanie oddzielnych katalogów głównych sieci i oddzielnych baz danych w każdej instancji. Będziesz prosić o kłopoty, jeśli różne aspekty Twojej witryny będą współdzielone między instancjami pomostowymi!

Moja konfiguracja jest następująca:

Wszystko to osiąga się poprzez prawidłowe przypisanie rekordów DNS (aby wskazać właściwe serwery) i użycie skryptu konfiguracyjnego mojej aplikacji serwera WWW, słuchanie nazw hostów i udostępnianie prawidłowego katalogu głównego sieci.

6
Greg 31 maj 2011, 13:29