Czy to prawda, że jeśli dodam aria-hidden="true" dla wszystkich obrazów na mojej stronie, nie musiałbym dodać tekstu alt do tych obrazów, ponieważ zasadniczo nie jest wyświetlany dla czytników ekranu lub w jaki sposób potwierdziłoby obsługę tego scenariusza ? Czy zaleca się robić?

7
user2945872 17 luty 2017, 11:05

2 odpowiedzi

Najlepsza odpowiedź

Jeśli używasz CMS, a obraz jest dekoracyjny, musisz być w stanie wyjść pusty atrybut alt, np. <img src="<imagesource>" alt="" />.

Jeśli jesteś ręcznie kodując stronę i może dodać dekoracyjne obrazy przechodzącego przez CSS, który jest kolejnym podejściem.

WCAG 1.1.1 mówi, że treść nie-tekst musi mieć alternatywę tekstową. Ta alternatywa tekstowa musi mieć równoważny cel. Jedną z wyjątków dotyczy obrazów dekoracyjnych, obrazy używane do formatowania lub byłyby to niewidoczne dla wszystkich (np. Śledzenie GIFS). Muszą być "wdrażane w sposób, który można zignorować przez technologię wspomagającą". Akceptowana metoda ma mieć atrybut null alt, jako brakujący atrybut Alt zostałby odczytany.

W teorii aria-hidden=true będzie działać, ale to wymaga, aby technologia zrozumieć Aria. NULL (Puste) {X1}} Atrybuty zostały ustanowione o wiele dłużej i będą akceptowane przez więcej technologii wspomagających, więc jest to odpowiedni sposób posiadania elementu img na stronie, która nie jest odczytywana przez scenariusze.

5
Karl Brown 17 luty 2017, 15:11

Jeśli nie chcesz dodawać alternatywnego tekstu do obrazów (ponieważ są czysto dekoracyjne, a zawartość można zrozumieć bez nich) , możesz opuścić parametr alt pusty.

Nie ma potrzeby dodawania aria-hidden atrybutu.

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest użycie CSS do obrazów dekoracyjnych.

1
Adam 18 luty 2017, 08:53