Mam udostępnioną usługę Kubernetes z niestandardową nazwą domeny. Kiedy próbuję uzyskać dostęp do usługi przy użyciu domeny niestandardowej, kończy się to niepowodzeniem (po prostu ładuje się na zawsze). Ale jeśli używam adresu IP, to działa. Czy muszę gdzieś coś konfigurować? Używam GKE.

Kiedy pinguję adres URL, próbuje trafić na właściwy adres IP. Działa również ping.

1
Jiew Meng 20 listopad 2019, 13:26
Możesz więc pingować usługę, używając zarówno adresu IP, jak i nazwy domeny, ale możesz uzyskać do niej dostęp tylko za pomocą adresu IP - czy to prawda?
 – 
Wojtek_B
20 listopad 2019, 15:49
Czy dodałeś swój adres IP jako loadBalancerIP w swoim manifeście usługi? Czy używasz statycznego adresu IP? jeśli tak, czy zaktualizowałeś rekordy DNS nazwy domeny? Czy utworzyłeś rekord A DNS dla swojej domeny?
 – 
Milad Tabrizi
20 listopad 2019, 19:35
Tak. Ping działa zarówno dla adresu IP, jak i nazwy domeny
 – 
Jiew Meng
21 listopad 2019, 06:02
Wygląda na to, że teraz działa ... Nie zmieniłem niczego, chociaż lols ...
 – 
Jiew Meng
21 listopad 2019, 06:37

1 odpowiedź

Usługa LoadBalance jest systemem równoważenia obciążenia warstwy 4 i dlatego używa adresu IP tylko do kierowania ruchu do podów zaplecza. Jeśli ping działa, a witryna ładuje się poprawnie, gdy używasz adresu IP, oznacza to, że moduł równoważenia obciążenia prawidłowo kieruje ruchem.

Prawdopodobnie na Twoim serwerze internetowym znajduje się ustawienie, które sprawdza adres URL i ma problemy z ładowaniem, gdy jest używany. Sprawdź dzienniki kontenerów, aby zobaczyć, czy nie zwracają żadnych błędów, gdy używasz adresu URL zamiast adresu IP.

1
Patrick W 20 listopad 2019, 16:44
1
Uważam, że @Patrick W ma rację - sprawdź konfigurację - na przykład jeśli używasz Nginx, możesz spojrzeć na zmienną server_name - jest ona ustawiona na IP serwerów, a następnie spróbuj umieścić tam nazwę domeny, zrestartuj nginx i Spróbuj ponownie.
 – 
Wojtek_B
20 listopad 2019, 19:04